Wydrukuj tę stronę

SERBSKIE KLIMATY 2020

 

 

Program przygotowany dla osób pragnących odpocząć, ale również poznać świat. Umożliwia zwiedzanie

najciekawszych obiektów historycznych oraz wytworów natury tego przeuroczego zakątka globu.

 

 

 

CENA: 880 PLN

 

( przy 45 osobach płacących i kursie Euro nie przekraczającym 4,30)

 

 

DZIEŃ 1

Wyjazd z Rzeszowa. godz. 3:00 .Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry. Przyjazd do Serbii,do Suboticy- krótki spacer secesyjnym centrum miasta .Przejazd nad największe jezioro polodowcowe byłej Jugosławii- jezior Palić- krótki postój .przejazd na degustację win serbskich w Hajdukowie( wina z winnicy Vinski Dvor serwowane były na Titanicu i pijała je Maria Teresa ) . zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja, nocleg.

 

 

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wykwaterowanie ,przejazd do Fruszkogorskich Monastyrów zwanych Serbską Świętą Górą lub Serbskim Atosem – zwiedzanie 2 monastyrów: Velika Remeta, Kruszedol, lub Grgeteg, Jazak. Przejazd do Belgradu – zwiedzanie: Twierdza Kalemegdan, cerkiew Św. Petki z cudownym żródełkiem, cerkiew Rużica, Bastion - Kula Nebojša, świątynia św.Sawy, Parlament,ulica Kneza Milośa, Skadarlija. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wyjazd do Topoli - królewskiej siedziby dynastii rodu Karadzjordziewiczów, zwiedzanie mauzoleum i dworku, królewskiej piwnicy. wyjazd do Viminacjum – rzymskiej osady Cesarza Galleriusza – zwiedzanie, obiadokolacja w formie bałkańskiego grilla. Powrót do hotelu, nocleg.

 

 

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do położonego nad Dunajem wielokulturowego Nowego Sadu - drugiego po Belgradzie ośrodka kulturalnego Serbii i stolicy autonomicznego okręgu Vojwodina . Zwiedzanie: górującej nad miastem twierdzy Petrovaradin – zwanej Gibraltarem Dunaju, skąd można podziwiać malowniczą panoramę miasta, zabytkową dzielnicę Stari Grad z licznymi muzeami, kawiarnianiami, restauracjami i sklepikami. Przejazd do Karłowic (Sremski Karlovci), spacer po barokowym centrum miasta - Pałac Patriarchy, cerkiew św. Mikołaja, najstarsze gimnazjum serbskie, fontanna "Cztery Lwy" oraz Kościół Pokoju- miejsce podpisania Pokoju Karłowickiego, który zmienił mapę tej części Europy .Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

 

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez, Węgry, po drodze w miarę możliwości czasowych panorama Budapesztu ze wzgórza Gellerta. Kontynuowanie podróży przez Węgry, Słowację do Polski. Przyjazd do Rzeszowa w godzinach wieczornych.

 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, tv, dvd/video)

  • parkingi i opłaty drogowe

  • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)

  • wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje + 1 kolacja specjalna: bałkański grill

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • opieka pilota/przewodnika na całej trasie

 

Uwaga: Bilety wstępu stanowią koszt dodaktowy uczestników – ok. 20 €

Wyświetlony 6870 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 lipiec 2019 11:03